ZAPROSZENIE MIKOŁAJKOWE

Zarząd PZN Koła w Dębicy ma zaszczyt zaprosić wszystkich członków oraz ich rodziny ( można zabrać znajomych)  na wycieczkę z okazji MIKOŁAJEK, która odbędzie się w dniu 27.11.2018r. (wtorek) na baseny termalne do CHOCHOŁOWSKICH TERM.    Koszt wyjazdu to 70zł za osobę.  

·     Cena obejmuje przejazd autokarem Dębica- Termy-Dębica

·     Całodniowy pobyt na basenach

Zgłoszenia uczestników oraz wpłaty przyjmujemy do 22.11.18r. w  biurze Koła codziennie od 14:30 do 16:00 dodatkowe informacje pod tel. 724722327. -

W cenie biletu można korzystać z:

Baseny zewnętrzne: POZIOM 0: basen o głębokości 1,2 m + atrakcje: sztuczna fala, dysze wodne, koszykówka, siatkówka POZIOM -1: basen o i głębokości 1,25 m + atrakcje: rwąca rzeka, sztuczna fala, dysze wodne, siatka wspinaczkowa, bar wodny

Baseny wewnętrzne:   Dwa baseny ze stanowiskami do masażu, Siedem małych basenów jacuzzi,. Duży basen jacuzzi. Jacuzzi solankowe o głębokości 1 m.

Dla dzieci  Strefa Dziecka Małego: wewnętrzny plac zabaw z brodzikiem dla dzieci o głębokości 0,3 m. Strefa Dziecka Dużego: strefa zjeżdżalni rodzinnych wewnątrz obiektu oraz łaźnia parowa dla dzieci. Akwarium: pokój zabaw na poziomie +1

Sauna tekstylna oraz grota solna na poziomie +2,

Strefa Lecznicza: Kąpiel w wodach termalnych to nie tylko rozrywka, lecz również korzyść dla zdrowia! Woda siarkowa i woda solankowo jodowana korzystnie wpływają na skórę, układ krwionośny oraz na stawy , a także pomagają w leczeniu miażdżycy, cukrzycy i problemów reumatycznych! Dlatego dla naszych gości przygotowaliśmy: beczki termalne z surową, siarkową wodą termalną o temperaturze 36 °C. basen termalny z wodą solankową jodowaną o temperaturze 32 °C. Kąpiele siarczkowe.

 Dla chętnych dodatkowo jednorazowe płatne 35zł wejście na strefę Saunarium.  Strefa saun różnego rodzaju, strefa ciszy i relaksu. Strefa ta jest przeznaczona dla osób 18+.

Jubileusz 50-Lecia


Zapraszamy  na Jubileusz 50-lecia Naszego Koła, który odbędzie się w dniu 04 października 2018r.
Jubileuszowa Msza Święta  o godz 13:00 w Kościele pw. Matki Bożej Anielskiej przy ul. Chopina 2 w Dębicy
Część oficjalna - wręczenie odznaczeń, podziękowań i dyplomów w Restauracji "U Filipka" przy ul. Budzisz
Uroczysty Koncert w wykonaniu osób niewidomych
Poczęstunek i zabawa taneczna

Serdecznie zapraszamy

jesus-resurreccionjpg

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy naszych członków wraz z opiekunami na spotkanie Wielkanocne.

Spotkanie wielkanocne odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2018r. (wtorek) o godz. 14.30 do 19.00 w siedzibie Koła w budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy przy ul. Cmentarnej 1 ( obok Św. Jadwigi ) przy poczęstunku i dobrej zabawie. Osoby chętne do udziału w spotkaniu proszone są o potwierdzenie przybycia telefonicznie 724722327 lub w biurze Koła  do 13 kwietnia.

Zarząd Koła20180118_144758jpg20180118_144802jpg

20180118_143221jpgSPOTKANIE OPŁATKOWE  w Kole PZN DĘBICA

 

18 stycznia br. Zarząd Koła PZN w Dębicy zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków i podopiecznych Koła. Dzięki tej inicjatywie w siedzibie Koła zgromadziło się 43 członków w większości osób starszych.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się Mszą św. o godz. 13, której  przewodniczył duszpasterz niewidomych ksiądz Piotr Nalepa, który wygłosił przepiękne słowo boże, po czym udzielił Błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok.  Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego, udali się do siedziby Koła, mieszczącej się w Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Dębicy, na którym zagościli: Dyrektor Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy – Pan Zbigniew Drzymała, Wiceprezes ZO Podkarpackiego PZN Ewa Bednarczyk,  Agata Pogoda - wiceprezes ZO PZN oraz przedstawiciel Koła Rzeszów – Grzegorz Kyc.

Pani prezes Agnieszka Malinowska przywitała i przedstawiła gości oraz zapoznała uczestników z planem działania Koła na najbliższy rok. Po złożeniu życzeń wszystkim zgromadzonym osobom przez  panią prezes został wyrecytowany wiersz przez członkini Koła panią Annę Banuch, przygotowany na tą okoliczność. Po wspólnym kolędowaniu dzielono się opłatkiem, składając z serca płynące życzenia. Następnie chwilę spotkania uświetnił występ kapeli „Solidarni seniorzy” , pod dyrekcja członka Koła pana Mieczysława Kubika, który porwał członków do tańca. Spotkanie trwało do 19 i upłynęło w wesołej i rodzinnej atmosferze.
 
JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKO – WYCIECZKA

 CZĘSTOCHOWA - WROCŁAW 10-12.07.2018r.

Zapraszamy do udziału w obchodach 50–lecia Jubileuszu Naszego Koła, który obchodzimy w bieżącym roku. Jedną z propozycji jest JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKO – WYCIECZKA do CZĘSTOCHOWY i WROCŁAWIA w dniach         10-12 lipiec 2018r. , na którą serdecznie zapraszamy.

Plan wycieczki:

·     Dzień 1.    Wyjazd z dworca autobusowego PKS w Dębicy. Przejazd klimatyzowanym autokarem do Częstochowy. Zwiedzanie i Msza Święta, czas wolny na obiad. Przejazd do Wrocławia , zakwaterowanie w Domu Zakonnym „ De Notre Dame” , obiadokolacja.

·     Dzień 2.    Śniadanie, zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem : Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Ostrów Turski, Katedra, Pałac Królewski, Arsenał miejski, Ratusz, konkurs szukania Wrocławskich Krasnali, obiadokolacja, wieczorne oglądanie najpiękniejszej Fontanny Multimedialnej.

·     Dzień 3.    Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie ZOO, Afrykarium i Oceanarium. Powrót        do Dębicy.

Informujemy, że osoby mieszkające na trasie Brzostek – Dębica - Brzostek będą mogli być zabrane oraz odwiezione autokarem . Godziny wyjazdu i powrotu zostaną podane w terminie późniejszym.

Koszt na 1 osobę to 200 zł. Zapisy do 30 maja 2018r.   Możliwość wpłacania     w ratach do 22 czerwca 2018r. w biurze Koła PZN Dębica.

Osobom   II grupy przysługuje opiekun, na podstawie zaświadczenia lekarskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej Pielgrzymko – Wycieczce.

Zarząd Koła
W Obserwatorze Lokalnym ukazał się artykuł o naszej Koleżance

22 letniej Basi Moskal, która mimo swojej niepełnosprawności osiąga bardzo wysokie lokaty i najlepsze wyniki w Polsce w strzelectwie kobiet i nie jednokrotnie pobija wyniki mężczyzn.


"W dziesiątkę trafia zawsze


W dziesitk trafia zawsze

Kiedy Robert Moskal kupił wiatrówkę, siadał z 17-letnią córką Basią na schodach domu i uczył ją celować do tarczy. Okazało się, że jest w tym lepsza od niego. Na tyle dobra, by sześć lat później zdobyć srebro mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Jej talent zauważył Jan Kot i przed trzema laty zaprosił na strzelnicę do Ropczyc. Kilka próbnych strzałów pozwoliło mu się zorientować, że ma do czynienia z prawdziwą perełką. Żaden nie wylądował poza najwyżej punktowaną, czarną strefą. To on nauczył młodą zawodniczkę przyjmowania właściwej postawy strzeleckiej.
Później opiekę nad dziewczyną przejął trener z Rzeszowa Andrzej Skwirut. Z nim mieszkanka Żyrakowa uczyła się strzelać z karabinka pneumatycznego. Kiedy Jan Kot zaproponował Basi udział w zawodach w Lublinie, Andrzej Skwirut pożyczył jej broń, a zawodniczka odwdzięczyła się obu, wygrywając rywalizację wśród amatorek.
Po roku znów wygrała w Lublinie, ale organizatorzy orzekli, że jako obrończyni tytułu, nie może być nazywana amatorką. Żeby nie zostawić jej bez nagrody, stworzyli oddzielną kategorię Nadzieja Sportu i wręczyli kolejny puchar. W Krośnie zaś w Memoriale Jana Barana zajęła czwarte miejsce.
W marcu tego roku Barbara Moskal pojechała do Przemyśla, by spotkać się z trenerem Zbigniewem Sebzdą. Oddała pięć strzałów testowych, padły same dziesiątki. Po raz pierwszy strzelała z broni wyposażonej w przyrządy celownicze dla niewidomych i niedowidzących.
Nowy opiekun wysłał ją na zawody w strzelectwie laserowym. W karabinie była najlepsza, w pistolecie druga, wygrała klasyfikację generalną.
- Za karę, że jesteś tak dobra, jedziesz na mistrzostwa do Bydgoszczy - usłyszała wtedy od trenera.
W zawodach strzelała jako ostatnia. Jej bardziej utytułowane rywalki nie znały jej. Uznały, że nowicjuszki nie ma się co obawiać. Właściwie już podzieliły między siebie medale, kiedy kolejne strzały Barbary Moskal trafiały w sam środek tarczy. Skończyła ze srebrem.
Robert Moskal jest przekonany, że jeśli jego córka potwierdzi dyspozycję w innych zawodach, ma dużą szansę, by zostać powołaną do kadry narodowej. Wtedy będzie już bliska spełnienia swoich marzeń, czyli udziału w mistrzostwach świata i paraolimpiadzie.
A niewiele brakowało, by nawet nie miała takiej szansy. Po urodzeniu, lekarze orzekli, że jest zupełnie zdrowa. Dopiero kiedy miała pół roku zdiagnozowane zostało u niej porażenie mózgowe. Ciężkiej pracy rodziców i prowadzonej przez nich rehabilitacji zawdzięcza to, że dziś może normalnie funkcjonować.
Badania, którym Basia poddana została w wieku dwóch lat, przyniosły kolejne złe nowiny. Okazało się, że dziewczynka nie słyszy. Pomogły nieco założone na uszy aparaty słuchowe. Dodatkowo w ogóle nie widzi na lewe oko. Wzrok w prawym też z roku na rok się pogarsza.
Mimo to jest bardzo aktywna. Poza strzelectwem trenuje też karate. Kiedy chodziła do szkoły, odnosiła sukcesy w pływaniu. Żałuje tylko jednego, że ze względu na swoją niepełnosprawność, nie może zostać żołnierzem. Tylko ona wie, jak bardzo by tego chciała."
Nowe Legitymacje Osób z Niepełnosprawnością

          17 sierpnia 2017 r. opublikowane zostało rozporządzenie określające m.in. nowy wzór Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej, który wchodzi w życie z dniem 1 września 2017 r.         

31 lipca 2017 r. Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - podpisała rozporządzenie, które zawiera nowy wzór legitymacji.

Co znajdzie się na legitymacji?

Legitymacja Osoby Niepełnosprawnej będzie wykonana z takiego materiału (poliwęglan) i w takim rozmiarze, jak dowód osobisty.

Awers i rewers legitymacji dla osoby z niepełnosprawnością do 16. roku życia 

LON Legitymacji dla Osoby z Niepełnosprawnością do 16 r. życia zawiera:

   Znalezione obrazy dla zapytania legitymacja osoby niepenosprawnej wzr

          Awers - nazwę dokumentu w językach polskim, francuskim i angielskim, piktogramy oznaczające rodzaje niepełnosprawności, a także miejsca na: zdjęcie (o wymiarach 2,5 x 3 cm) oraz imię, nazwisko, PESEL i termin ważności legitymacji.

          Rewers - nazwę Powiatowego Zespołu Orzekającego o Niepełnosprawności, który wystawił dokument, numer legitymacji, skrót LON w brajlu, piktogramy  oznaczające rodzaje niepełnosprawności oraz element wykonany farbą optycznie zmienną w postaci mapy Polski z tekstem „LON”.

Awers i rewers legitymacji dla osoby z niepełnosprawnością powyżej 16 r. życia

        W przypadku LON dla osób po 16 roku życia  - oprócz miejsca na PESEL, numer LON oraz symbol – będzie umieszczony stopień niepełnosprawności, a wszystko to wpisane za pomocą fotokodu (kodu QR)

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że ze względu na kończący się staż naszej stażystki Pani Magdy zmieniają się godziny otwarcia biura PZN Koła Dębicy.

Biuro będzie czynne : poniedziałek, wtorek, środa od 14:30 do 17:00

czwartek i piątek od godz. 14:30 do 16:00.

Zmienił nam się numer telefonu : 724722327

Bardzo prosimy o dostosowanie się do wyznaczonych godzin otwarcia.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.